درب پارکینگ

درب پارکینگ در 2 بخش قابلیت تقسیم بندی دارد . درب پارکینگ از نظر طراحی و کاربری به چند دسته تقسیم میشود که در این مقاله به بررسی این تقسیم بندی ها خواهیم پرداخت .البته باید قبل از این که به این تقسیم بندی ها بپردازیم باید بدانید که درب پارکینگ را برای چه مکانی میخواهید استفاده کنید . شاید در ابتدا این مورد بسیار ساده به نظر برسد ولی باید در نظر داشته باشید که درب پارکینگ فلزی ساختمان تناسبی با درب پارکینگ ویلائی ندارد ولی به طور قطع از یک درب ویلائی میتوان به عنوان یک درب ساختمان استفاده کرد. ما در این مقاله شما را با انواع درب پارکینگ از نظر طراحی ، کاربری ، مواد مصرفی و محل های مورد استفاده آشنا خواهیم کرد . ما به عنوان گروه ثابت فرفورژه همواره منافع خریدار را در اولویت قرار خواهیم داد .

درب پارکینگ و انواع آن از نظر طراحی:

• درب پارکینگ مدرن
• درب پارکینگ کلاسیک
• درب پارکینگ لوکس
• درب پارکینگ چوبی

درب پارکینگ و انواع آن از نظر کاربری :

• درب پارکینگ ریلی
• درب پارکینگ لولائی
• درب پارکینگ تاشو
• درب پارکینگ کرکره ای

در ایران میتوان گفت که تقریبا تمام درب های پارکینگ از ترکیب پروفیل و سایر فرآورده های فولادی ساخته میشوند . امروزه استفاده از ترکیب پروفیل با ورق های برش خورده CNC رواج بیشتری پیدا کرده است . بنا بر این درب های پارکینگ فلزی هم از نظر ترکیب به چند بخش تقسیم میشوند:

• درب پارکینگ فرفورژه
• درب پارکینگ آلومینیومی
• درب پارکینگ CNC
• درب فلزی ساده

درب های پارکینگ فرفورژه معمولا از ترکیب آهن چار سو ، ورق های برش خورده سی ان سی و قطعات ریخته گری ساخته میشود . در طرح های درب فرفورژه ویلائی ما دیگر شاهد یکنواختی و سادگی مطلق در درب پارکینگ نبوده و طراحان و معماران میتوانند به سادگی از بین طرح های موجود درب پارکینگ مدرن ، درب پارکینگ کلاسیک و…. فراخور نمای ساختمان  انتخاب کنند .گروه تولیدی ثابت فرفورژه امکان ساخت درب های طراحی شده توسط طراحان و مهندسین را فراهم کرده است و شما می‌توانید با ارائه طرح خود با همکاری طراحان ثابت فرفورژه ، بهترین طرح ممکن مطابق با سلیقه و ساختمان تان را انتخاب و ما تولید نمانیم .
گروه تولیدی ثابت فرفورژه با تولید درب های شرکتی و استاندارد با جوش صنعتی و رنگ الکترو استاتیک پودری دوام و کیفیت درب پارکینگ نظر طراحان و سازندگان خارجی را نیز به خود جلب کرده است . هم اکنون محصولات این شرکت به کشورهای اتریش ، کانادا ، آلمان و بیشتر کشور های حوزه خلیج فارس به خصوص امارات ، قطر و عراق خریداران عمده انواع درب پارکینگ فرفورژه هستند .

درب پارکینگی (9)
درب پارکینگی (1)
درب پارکینگی (5)
درب پارکینگی (3)
درب پارکینگی (8)
درب پارکینگی (6)

درب پارکینگ مدرن

درب پارکینگ مدرن در حقیقت یک واژه کلی است . زمانی که شما در حال ساخت یک در پارکینگ اعم از فلزی ، درب چوبی ، درب CNCو سایر درب پارکینگ مدرن هستید باید این درب را با امکاناتی تهیه کنید ، این به معنی ساخت یک درب پارکینگ مدرن نیست . ما در این بخش قصد داریم بیان کنیم که درب مدرن چیست و اینکه درب پارکینگ مدرن چه خصوصیاتی دارد . البته باید توجه داشته باشیم که بخشی از این موضوعات تنها برای درب مدن نیست و در مورد سایر درب های فلزی پارکینگ نیز صادق است .
درب پارکینگ فلزی مدرن چیست؟
هنگامی که در مورد درب پارکینگ فلزی مدرن صحبت میکنیم باید بدانیم منظور از این درب مدرن کدام بخش از درب است . با توجه به این که هم اکنون بیشتر درب های پارکینگ فلزی با استفاده از تجهیزات روز دنیا ساخته میشود میتوان به آنها نام درب مدرن را اطلاق کرد ، البته این موضوع فقط از نظر استفاده از تکنولوژی و تجهیزات به کار رفته در درب پارکینگ صادق است و در حقیقت درب مدرن مورد نظر عمومی نیست .
در حقیقت درب پارکینگ مدرن ، به طرح ها ی خاصی اطلاق میشود که با توجه به نوع طراحی و ساخت ، در عین سادگی ، زیبائی مطابق با نمای ساخته شده و دکوراسیون ساختمان است . زمانی که نقش اصلی بر روی درب پارکینگ شکل میگیرد بتوان گفت که این یک درب پارکینگ مدرن است .

درب پارکینگ فلزی مدرن

معمولا در طراحی های مدرن از اشکال هندسی استفاده میشود . میتوان گفت که اشکالی همانند مربع ،مستطیل ، دایره ،بیضی پایه های طراحی درب پارکینگ مدرن هستند . در طراحی درب مدرن معمولا به جزئیات درب مدرن کمتر توجه میشود . طرح درب مدرن بسیار ساده است و به همین دلیل از استفاده از عناصر دکوراتیو اضافه خودداری میشود .
درسطح های مدرن تولید شده توسط کارخانه ثابت فرفورژه ، معمولا از اشکال هندسی بهره می برند. استفاده از عناصری همچون مربع، مستطیل و یا دایره به وفور وجود دارد. معمولا در آن ها جزئیات بسیار کم هستند. طرح بسیار ساده بوده و از هر گونه استفاده عناصر دکوراتیو اضافه خود داری می شود. علت این موضوع رویکرد طراحی مدرن در مجموعه ثابت فرفورژ است. در این شیوه طراحی، توجه به کلیات درب (مینی مال بودن ) اهمیت بالائی دارد. هر گونه شکل اضافه این موضوع را بر هم می زند. به صورت ساده می توان گفت که گروه تولیدی ثابت فرفورژه بیشتر اعتقاد بر این است که درب پارکینگ مدرن یعنی سادگی ، شیک بودن ،بهتر بودن .
امروزه بسیاری از ساختمان ها که در آن از طرح معماری مدرن بهره میبرند ، نیاز به درب های فلزی این چنینی (درب پارکینگ با طراحی مدرن) دارند. چرا که باید درب با دیگر بخش های ظاهری ساختمان نهایت همخوانی را داشته باشد. یکی از عناصری که در این درب ها به میزان زیادی از آن بهره گرفته می شود، شیشه است. در درب های مدرن، معمولا از شیشه و یا فضای خالی بهره می برند. معمولا روی آنها از نرده و موارد مشابه آن استفاده نمی شود. طرح بسیار ساده سازی می شود و دربی را مشاهده می کنید، که بیشترین تمرکز بر روی کارایی آن انجام گرفته شده است.معمولا ماندگاری درب پارکینگ مدرن ، ساده بودن آن است .

درب پارکینگ کلاسیک

درب پارکینگ کلاسیک یکی از طرفدارترین انواع درب پارکینگ است . معمولا بسیاری از افراد با هر قطعه یا وسیله ای که به صورت کلاسیک ساخته شده یا نام کلاسیک را دارد بهتر رابطه برقرار میکنیم ، و یا یک ساختمان زمانی که در سبک کلاسیک طراحی میشود احساس اصالت داشتن را به انسان میدهد.درب پارکینگ کلاسیک در طرح های مختلف ساخته میشود ،درب پارکینگ فرفورژه، درب پارکینگ آلومینیومی و سایر درب ها دارای طرح کلاسیک هستند . درب پارکینگ کلاسیک با سایر درب ها فرق دارد این تفاوت در اصالت این درب ها است . به عنوان مثال در اواخر سال 1394 یک درب پارکینگ فرفورژه طراحی و روانه بازار شد که اصالت آن به کشور ترکیه تعلق داشت . این درب فرفورژه با نام درب پارکینگ فرفورژه ترک و با کد 3415معرفی گردید ، ابتدا این درب تنها در شرکت ثابت فرفورژ تولید میشد ولی بعد از مدت یک سال آهنگران و گروه های تولیدی با مهندسی معکوس سعی در تولید این درب فرفورژه داشتند که به دلیل نداشتن تکنولوژی های لازم برای تولید قطعات درب فرفورژه به ناچار دست در طراحی بخش های مختلفی از درب شدند که متاسفانه این درب فرفورژه از یک درب پارکینگ زیبا و خاص تبدیل به یک درب فرفورژه معمولی شد . بعد از این تجربه گروه تولیدی ثابت فرفورژه تمام توان خود را بکار گرفت تا درب فرفورژه کلاسیک را طراحی کند که آهنگران معمولی و شرکت های متفرقه نتوانند ، درب فرفورژه و سایر دربهای پارکینگ کلاسیک را تولید نمایند. درب پارکینگ کلاسیک در عرصه تولید ساختمان هر کدام برای خود حرف حرف دارند ، طرح های استفاده شده در درب پارکینگ کلاسیک هر کدام به دلایل مختلفی به وجود آمده اند . تمام قطعات و بخش های مختلف یک درب پارکینگ ساختمان کلاسیک با یکدیگر در ارتباط هستند .

درب پارکینگ کلاسیک برای چه ساختمان هائی مناسب است ؟

درب پارکینگ کلاسیک فلزی برای افرادی مناسب است که به گذشته تعلق خاطر دارند و دوست دارند که اصالت ساختمان خود را رعایت نمایند . . افرادی که دوست دارند با نوستالژی ها خود در ارتباط باشند. البته از طرف دیگر درب پارکینگ کلاسیک به خصوص در ب پارکینگ فرفورژه ، دارای یک مزیت بسیار بزرگ هستند. طرح های کلاسیک، همیشه زیبا هستند. ممکن است طرح یک درب پارکینگ مدرن گاهی اوقات مد شوند ولی این امکان وجود دارد که در طول زمان از مد بیافتند، اما این موضوع برای درب پارکینگ کلاسیک به خصوص درب پارکینگ فرفورژه کلاسیک متفاوت است.نمونه بارز درب کلاسیک درب پارکینگ الیزه است که هم اکنون بعد از چند دهه یکی از درب های خاص و شاید یک درب پارکینگ زیبا باشد .
درب های پارکینگ کلاسیک یک ثبات و همیشگی بودن را با خود به همراه دارند و گذر زمان تاثیری بر روی آنها نمی گذارد. مطمئن هستیم این نوع درب پارکینگ هیچ گاه دمده نمی شوند و بسیار زیبا بوده و نشان دهنده عمق نگاه ما است. معمولا افرادی که بیشتر اهل تفکر هستند علاقه بیشتری به استفاده از این درب پارکینگ دارند، چرا که برایشان این درب ها حرف های زیادی دارند. نقش و نگار های این گونه از درب ها با توجه به فرهنگی کهن شکل گرفته است.

درب پارکینگ کلاسیک را برای کجا استفاده کنیم؟

این موضوع بیشتر بستگی به معماری ساختمان و یا محل مورد نظر شما دارد. به جز مواردی که در آنها معماری تلفیقی به کار رفته است، در سایر مکان ها بهتر است تلاش نکنیم درب و ساختمان با هم متفاوت باشند. مثلا اگر ساختمان شما ظاهری بسیار مدرن دارد، بهتر است برای درب ورودی آن از درب ها کلاسیک استفاده نکنید. چرا که در نظر هر بیننده ای یک نا همخوانی بسیار بزرگ به چشم می خورد. البته همانطور که گفته شد این موضوع در معماری تلفیقی چندان مشکلی ایجاد نمی کند. فلسفه این نوع معماری همراه با تلفیق و استفاده همزمان از اجزا با سبک های مختلف است. به همین جهت، اگر درب پارکینگ کلاسیک را دوست دارید، می توانید از آنها استفاده کنید. معمولا بیشتر سازندگان ساختمان های زیبا و لوکس علاقه دارند که از درب پارکینگ کلاسیک استفاده کنند . در بین انواع درب کلاسیک امروزه درب فرفورژه محبوبیت فراوانی دارد .

اما به عنوان یک توصیه کلی، بهتر است همیشه در نظر بگیرید، مهم ترین فرد در انتخاب درب ساختمان شما هستید. کارشناسان ثابت فرفورژه به شما از جهت جنس و موارد این چنینی توصیه می کنند. اما زمانی که موضوع طرح درب ساختمان اعم از درب نفر رو و درب پارکینگ به میان می آید، ماجرا متفاوت است. شما باید از درب حیاط و درب پارکینگ ساختمان خریداری شده لذت ببرید. باید هر بار که دستگیره آن را می فشارید، احساس کنید خرید خوبی داشته اید. به همیین دلیل خودتان را محدود نکنید. درب های فلزی قابلیت طراحی بسیار متنوعی دارند. طرح های آن برای سلیقه های مختلف وجود داند. طرحی را خریداری کنید، که واقعا دوست دارید. قضاوت دیگران در این مورد اهمیت ندارد. آنها هر روز با درب خریداری شده شما کار ندارند. این شما هستید که بارها و بارها از آن استفاده می کنید و باید به دلخواه تان باشد.ما در گروه تولیدی ثابت فرفورژه تمام تلاش خود را بکار بسته ایم تا بتوانیم درب پارکینگ ساختمان ، درب حیاط ساختمان ، درب فرفورژه ویلائی ، درب باغ زیبا در طرح کلاسیک را در طرح های بسیار زیبا برای شما خریداران و سازندگان ساختمان ارائه نمائیم.

درب پارکینگ فلزی لوکس

درب پارکینگ فلزی لوکس سالها است که در بازار وجود دارند. در گذشته نه چندان دور معمولا درب پارکینگ لوکس آن حالت درب پارکینگ زیبا و لوکس را نداشتند .در ساختمان ها به دلیل این کمبود برای ساخت درب لابی لوکس و زیبا بیشتر از دربهای چوبی برای این موارد استفاده می شد. اما اکنون دیگر ماجرا کاملا تغییر کرده است. طراحان درب پارکینگ فلزی سبک ها و قطعات بسیار زیبائی را در انواع درب پارکینگ بکار برده اند که تنوع زیادی در درب پارکینگ لوکس را شاهد هستیم . تنوع در طرح ها و رنگ آنها را بدل به بهترین انتخاب برای درب پارکینگ ساختمان جهت استفاده به عنوان یک درب کرده است و خریدارن درب لوکس به سادگی میتوانند محصول خود را خریداری کنند .. اکنون می خواهیم بیشتر در مورد درب های فلزی لوکس بدانیم، پس در ادامه همراه ما باشید.

درب پارکینگ فلزی لوکس

دربهای فلزی در طول زمان تغییرات بسیار زیادی داشتند ، درب پارکینگ فلزی لوکس نیز از این قاعده مستثنی نبوده است . بیشترین تنوع در درب پارکینگ لوکس متعلق به درب فرفورژه است . تنوع بالا ، استفاده از تکنولوژی ریخته گری ، استفاده از ترکیب قطعات زیبای آلومینیوم در جزئیات درب پارکینگ ، سبب پیدایش انواع درب پارکینگ فلزی لوکس شده است. اکنون درب پارکینگ فلزی آنقدر متنوع گردیده است که با هر سلیقه ای، می توان طرحی دلخواه یافت. این که درب پارکینگ لوکس با توجه به اینکه قابلیت استفاده از قطعات مختلف را دارند ، کار را برای طراحی راحت کرده است . استفاده از انواع فرفورژه ها، شیشه و گاهی چوب در این دربها، دل هر فردی را می رباید.
اگر شما قصد دارید یک مکان بسیار خاص برای خود پدید آورید، هیچ انتخابی بهتر ازیک درب پارکینگ فلزی لوکس نخواهید داشت. می توانید برای ویلای خود در شمال، با یک درب حیاط و یا پارکینگ شروع کنید. یک درب پارکینگ فلزی ، با فرفورژه های چشم نواز که روی یک درب لوکس فرفورژه نقش بسته است و رنگ آمیزی های مختلف پتینه های طلائی و نقره ای چنان شما را به خود جذب می‌نماید که نمی‌توانید به راحتی از این درب ها چشم بردارید و حتما برای دقایقی شما را محو تماشای خود خواهد کرد . .
اما چرا درب های فلزی پارکینگ فرفورژه لوکس به این میزان قابلیت برای زیبا سازی دارند؟ این موضوع در ماده اولیه تشکیل دهنده و خواص آن نهفته است. فلز به خوبی قابلیت رنگ پذیری دارد به خصوص که این فلز توسط دست و یا قالب به شکل های مختلف و زیبا تبدیل شده باشد ، نقش و نگار های موجود بر روی درب فرفورژه آنقدر زیاد است که می توانید آنرا بنا به نیاز به هر رنگی درآورید. از رنگهای تیره گرفته تا رنگ های روشن و یا تند، محدود نخواهید بود. از طرف دیگر این قطعات درب فرفورژه لوکس ، هستند که به شما امکانات زیادی می دهند. در فرفورژه ها تنوع بسیار زیادی وجود دارد. حتی می توان فرفورژه ها را با رنگی متفاوت با خود درب تزیین نمود. اینکار باعث خواهد شد تا فرفورژه بیشتر خود را به رخ بکشد.

انتخاب درب پارکینگ فلزی لوکس

اگر می خواهید درب پارکینگ فلزی لوکس را تهیه کنید، ابتدا بهتر است چند نکته را به خوبی بدانید. برای اینکه درب پارکینگ لوکس طرح پیدا کند، معمولا بهتر است ارتفاع وسط ( در صورت امکان ) زیادی داشته باشد. ارتفاع یک درب این حس را در برابر ما به وجود می آورد که با محیطی خاص روبرو هستیم. همیشه قصر ها و فضاهای ویژه، سقف های بسیار بلندی داشته اند. یک درب فلزی فرفورژه لوکس با ارتفاع زیاد، همین حس را برای هر فردی به وجود خواهد آورد.
موضوع مهم بعدی رنگ است. درب های لوکس معمولا رنگ بندی تیره ای دارند. اما می توان برخی از نقاط روی آنرا با رنگی مانند طلایی پوشاند. مثلا می توانید بخشی از فرفورژه درب را طلایی کنید. رنگ طلایی همیشه احساس لوکس بودن را منتقل می کند. البته به خاطر داشته باشید در آن زیاده روی نکنید. این رنگ جذاب خواهد بود، اگر به تناسب مورد استفاده قرار بگیرد.
اگر چهار جوب بزرگی دارید، درب های دو لنگه بسیار تاثیر گذارتر هستند. درب دو لنگه احساس بزرگ بودن محیط را به فرد می دهد. این موضوع برای درب پارکینگ و درب ورودی بسیار تاثیر گذارتر است. اما در کنار این موارد یک موضوع مهم را فراموش نکنید، یک درب به تنهایی وجود ندارد! درب همیشه در کنار خود دیواری دارد که پیش روی ما قرار گرفته است. باید درب شما با دیوار اطراف خود هم خوانی و هماهنگی داشته باشد. نمی توان انتظار داشت از رنگ و طرحی استفاده کرد که با دیوار همخوانی خوبی نداشته و درب به نظر لوکس برسد. پس پیش از انتخاب طرح درب، این موضوع را حتما به خاطر بسپارید و سپس اقدام به خرید کنید.
خرید درب فلزی لوکس اگر شما هم مشکل پسند هستید، می خواهید یک درب لوکس برای خانه ای خاص تهیه کنید، هر فروشنده ای نمی تواند شما را راضی کند. با چیزی به شما ارائه شود که با بقیه درب ها متفاوت باشد. ما این تفاوت و خاص بودن را برایتان به ارمغان می آوریم. خاص ترین و لوکس ترین درب ها را می توانید از ما بخواهید. برای این منظور تنها کافی است تا با ما تماس بگیرید و یا حضوری اقدام به سفارش کنید. ما قصد داریم تا شما را شگفت زده کنیم. طرح ها و مدل هایی به شما ارائه خواهند شد که نمونه آن را جای دیگری مشاهده نخواهید کرد.

درب پارکینگ چوبی

سالها است که دیگر در ساختمان ها در بخش ورودی به خصوص در پارکینگ ساختمان کارائی ندارد. در برخی از موارد که ساختمان ها به صورت جنوبی هستند از درب ورودی چوبی برای ساختمان استفاده میکنند . بیشتر ساختمان های لوکس دارای درب چوبی ورودی حیاط هستند .ساختمان های جنوبی که در مناطق بالای شهر عموما ساخته میشوند از این نوع درب ها استفاده میکنند. . این درب ها با توجه به اینکه ریشه ای قدیمی در زندگی بشر داشته اند، اما همواره نتوانسته اند خود را با نیازهای جدید تطابق دهند. این موضوع شاید یکی از دلایل اصلی حذف شدن درب پارکینگ چوبی از چرخه انواع درب پارکینگ است . هر درب پارکینگ که بتواند نیاز های ما را برآورده کند یک درب پارکینگ مناسب محسوب میشود . از درب پارکینگ چوبی مدتها است که به عنوان یک درب ورودی حیاط و درب ورودی اطاق استفاده میشود . درب پارکینگ چوبی فقط آن هم به صورت چوب های گران قیمت ترموو که ترکیب فلز وشیشه و آن است استفاده میشود . امروزه بیشترین استفاده درب پارکینگ چوبی به جهت استفاده در باغ ها و ویلا استفاده میشود . امروزه نوعی چوب با نام ترمووو با استفاده از تکنولوژی روز ساخته شده است که به دلیل قیمت بالا و خراب شدن به مرور زمان توجیه استفاده ندارد. از درب چوبی در ساختمان ها برای ساخت انواع درب لابی و هتل استفاده میشود . امروزه در ساختمان ها بیشترین استفاده از درب چوبی در بخش درب ورودی ضد سرقت و درب لابی است .

درب پارکینگ چوبی و امنیت

همواره امنیت یکی از مهم ترین بخش های طراحی یک درب پارکینگ است که در مورد درب چوبی این مورد نقطه ضعف بزرگی محسوب میشود . احتمال آتش گرفتن ، ایجاد خش بر روی رنگ ، نبود تنوع در شکل رنگ و رگه دار بودن از مهم ترین مشکلات درب پارکینگ ساختمان چوبی است .

درب پارکینگ طرح چوب

با توجه به پر طرفدار بودن این نوع درب چوبی ،نوعی از درب پارکینگ فلزی ساختمان ساخته و طراحی شده است که جواب گوی طرفداران طرح چوب باشد . همان طور که در بالا هم به آن اشاره شد درب پارکینگ چوبی بیشتر در باغ ها و درب ویلا های لوکس ساخته و نصب میشود .

درب پارکینگ ریلی

یکی از انواع درب پارکینگ از نظر کاربری درب پارکینگ ریلی است . این نوع درب پارکینگ بیشتر ساختمان ها و سازه هائی که  از نظر محیط محوطه در تنگ نا هستند استفاده میشود . امروزه با توجه به پیشرفت و ساخت انواع جک برای درب پارکینگ کمتر از این نوع درب پارکینگ برای ساختمان ها استفاده میشود .

تقریبا تمام مدل های درب پارکینگ این قابلیت را دارند که به صورت ریلی ساخته شوند .درب پارکینگ فرفورژه، درب پارکینگ CNC، درب پارکینگ مدرن ، درب پارکینگ چوبی و درب پارکینگ فلزی را میشود به صورت ریلی ساخت .

بیشتر درب پارکینگ و درب ورودی شهرک ها ، درب پارکینگ ساختمان  جنوبی ،درب پارکینگ کارخانه ها از طرح درب ریلی استفاده میکنند. ساختمان های جنوبی با توجه به این که بتوانند حداکثر استفاده را از قسمت پارکینگ ساختمان ببرند ساخت درب ریلی پارکینگ را در اولویت قرار میدهند

درب پارکینگ ریلی و نحوه ساخت و طراحی

ساخت درب ریلی بسیار ساده است .  ابتدا مدل درب پارکینگ را انتخاب میکنید . در انتخاب طرح درب پارکینگ  هیچ محدودیتی وجود ندارد . معمولا از طرح مدل  درب پارکینگ فلزی ساده و درب فرفورژه بیشتر  برای ریلی کردن استفاده میشود . برای ریلی کردن درب پارکینگ نیاز به تعبیه 2 عدد غلتک بلبرینگی  در قیمت پائین درب است . این غلتک های بلبرینگی به وسیله دو عدد پین که از طرفین درب خارج میشود به زیر درب متصل میشوند. یک عدد میله تراس یا میلگرد ساده فولادی هم باید در روی زمین بر روی سطحی فلزی تعبیه میشود تا درب پارکینگ به راحتی روی این ریل حرکت کند . برای مهار بالای درب پارکینگ فلزی در قسمت بالا یک ریل به اندازه دو برابر درب ساخته و طراحی شده که درب به وسیله دو عدد بلبرینگ عمودی کف گرد داخل ریل به حرکت در بیایند .

درب پارکینگ ریلی و نحوه نصب آن :

نصب درب ریلی احتیاج به مهارت دارد ، بر خلاف درب پارکینگ فرفورژه لولائی که بسیار ساده است .قسمت پائین درب ، درست روی زمین را باید کمی کند تا بتوان یک ورق یا ناودانی را به صورتی که بشود میلگرد را به آن متصل کرد . میلگرد باید در یک خط مستقیم نصب شود تا درب در حین حرکت دچار مشکل نشود ، چرا که از قسمت بالا نیز درب داخل یک ریل محصور است . گروه تولیدی ثابت فرفورژه برای این که هیچ گونه مشکل فشاری بر روی چرخ دنده و ریل به وجود نیاید ،و به  جهت آرامش خاطر خریداران درب پارکینگ فلزی به خصوص در ب پارکینگ فلزی فرفورژه  نصب درب پارکینگ ریلی را توسط نصابان با تجربه خود انجام میدهد ضمنا ضمانت و گارانتی ریل ، بلبرینگ و موتور مولد را نیز به مدت 5 سال به صورت رایگان در کمترین زمان ممکن انجام میدهد.

قیمت درب پارکینگ ریلی

در مورد قیمت درب پارکینگ ریلی باید بدانید که تقریبا ، تفاوت چندانی بین درب پارکینگ لولای و ریلی وجود ندارد . تصور کنید که شما یک درب پارکینگ فلزی فرفورژه لولائی خریداری کرده اید ، هزینه ای که برای خرید لولا و نصب و کارگذاری آن انجام میدهید برابر با نصب ریل برای درب پارکینگ ساختمان شما است . مزایای قابل توجه درب پارکینگ استفاده از حداکثر فضا ، عدم خرابی در جک ،ورود راحت ماشین به داخل پارکینگ در معابر کم عرض از این دست محاسن است .

درب پارکینگ فرفورژه

یک درب حیاط ساده نشان دهنده چیست . در بسیاری از موارد برای درب ویلا یا یک ساختمان لوکس و مجلل ، یک درب حیاط یا درب پارکینگ ساده انتخاب میکنند. درب حیاط یا دب پارکینگ فرفورژه که بتواند نمائی متفاوت از ساختمان شما به نمایش بگذارد. تصور کنید یک درب  حیاط یا یک دروازه بسیار زیبا و باشکوه و مدرن به همراه طرح نمای زیبا و لوکس امروزی چه تفاوتی با سایر ساختمان ها دارد.

یک درب ورودی ساختمان نشان دهنده سبک و ساختار کلی نما است . به صورت کلی یک درب پارکینگ شناسنامه ساختمان محسوب میشود . برای ساخت یک درب پارکینگ باید نکاتی را رعایت کنید . در این بخش به معرفی درب پارکینگ فرفورژه خواهیم پرداخت .

درب پارکینگ فرفورژه یکی از افتخارات طراحی ایرانی محسوب میشود .استفاده از طرح های زیبا و اصیل ایرانی و پرداختن به جزئیات در درون درب پارکینگ و درب حیاط فرفورژه سبب شده است که این نوع درب پارکینگ نه تنها در ایران بلکه در سر تا سر جهان طرف داران خاص خود را داشته باشد . قطعات درب پارکینگ فرفورژه که حاصل دست آهنگران و حالت دادن آهن گداخته بر روی سندان است ، به قدری زیبا و جذاب است که یک بیننده را در ابتدای ورود به ساختمان و یا درب ویلا میتواند تا دقایقی به خود جلب کند.

انواع مختلف درب پارکینگ فرفورژه سبب شده است تا شما بتوانید بدون هیچ نگرانی از بابت امنیت، به جزئیات و زیبا سازی درب بپردازید . مواد اولیه بکار رفته در درب پارکینگ فرفورژه همگی از فولاد بوده و در عین مقاومت از ظرافت و امنیت بالائی برخوردار است .

برای انتخاب درب پارکینگ یکی از نکات مهم ، توجه به زمینه و فضائی است که قرار است درب پارکینگ و درب حیاط در آن نصب گردد.

در بین محصولات تولید شده برای درب پارکینگ فرفورژه ،به غیر از شکل کلی درب فرفورژه بسته به طرح ساختمان از نظر مدرن بودن یا لوکس ، مدرن بودن یا ساده بودن میتوانید درب پارکینگ  و درب حیاط را با توجه به محیط اطراف هم طراحی کنید .

کارخانه ها و زیر مجموعه های زیادی امروزه در حال فعالیت هستند ، این امر سبب شده است که آهنگران معمولی هم اقدام به تولید درب فرفورژه نمایند .در اینجا این سوال پیش میاید که ایا درب ساختمان و درب حیاط ساخته شده در آهنگری ها و کارخانه های تولید کننده درب فرفورژه از نظر کیفیت همسان است ؟ ما در این بخش سعی خواهیم کرد تا تفاوت درب پارکینگ فرفورژه ساخته شده در آهنگری ها و کارخانه ها را بررسی نمانیم .

برای ساخت درب فرفورژه داشتن امکاناتی مانند کوره رنگ الکترو استاتیک ، دستگاه جوش

،دستگاه کوره حالت دهنده چهار سو ، دستگاه پرس خم کن و امکانات از این قبیل کهCO2

حداقل برای ساخت قطعات یک درب خوب ، نیاز به محیطی بزرگ دارد .

درب فلزی ساده :

درب فلزی ساده یکی از مقاوم ترین درب ها است .در ساخت درب فلزی هم در چهار چوب و هم در جزئیات درب از فلز ساده استفاده شده است . از درب فلزی ساده در بیشتر طرح ها استفاده میشود . چهار چوب درب فلزی ساده از پروفیل 40 *80 و یا از ناودانی 8 است . برای ساخت درب فلزی ساده باید درک و شناخت مناسبی از زیبا شناسی در مقوله معماری و صنعت ساختمان سازی داشته باشیم . از درب فلزی ساده میتوان یک درب پارکینگ لوکس ، درب پارکینگ مدرن یا یک درب فلزی ساده حیاط ساختمان ساخت . این بستگی به نگرش سازنده و قدرت درک هنر معماری دارد.

بعد از شناخت آهن توسط انسان ، استفاده از این فلز به عنوان درب همواره مرسوم بوده است . درب حیاط ساختمان و یا درب پارکینگ فلزی جزء اولین مکان هائی است که همواره در ذهن مخاطبین جلوه میکند. طرح ها و نقش هائی که  طی سالیان اخیر در صنعت ساخت ساختمان توسط مهندسین و سازندگان ارائه شد ،منجر به تولید انواع درب فلزی ساده ، بی همتا با مقاومت و ایمنی فوق العاده ای گردیده است . مشتریان با خرید یکی از انواع مدل های درب فلزی ساده که از زیبائی ظاهری منحصر به فرد برخوردار باشد ،نه تنها جلوه به ساختمان خود میبخشند،بلکه نهایت ایمنی را نیز برای حفاظت از اموال شخصی و اعضای فراهم میکنند.

درب زیبا :

درب فلزی ساده زیبا عامل افزایش ارزش ساختمان میشود . درب های فلزی ساده که به منظور ایمنی برای ساختمان ها نصب میشوند ، یکی از مهمترین عواملی است که میتواند به صورت مستقیم ارزش یک ساختمان را افزایش دهد .شکی نیست که  یک در فلزی ساده و درب آهنی زیبا ایمنی و ارزش ساختمان را افزایش میدهد پس چه بهتر است که مدل درب ها نیز زیبا و چشم نواز طراحی شوند. برای ساخت یک درب زیبا نیاز به توجه به قطعات به کار رفته در داخل درب پارکینگ است.
درب زیبا، درب فرفورژه: امروزه یکی از زیبا ترین و ایمن ترین درب ها را میتوان با ترکیب قطعات فلزی به همراه گل نرده(فرفورژه) به دست آورد. درب زیبا، درب پارکینگ زیبا، درب فرفورژه زیبا، درب باغ زیبا، درب ویلای زیبا

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان 09125284337