حفاظ شاخ گوزنی

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟

حفاظ شاخ گوزنی همان طور که از ظاهر و نام آن پیداست از روی شاخ های گوزن مدل برداری و ساخته شده است. انواع مختلف نرده حفاظ شاخ گوزنی که شباهت ظاهری به شاخ گوزن دارند در ایران موجود می باشد، اما شاید کمتر حفاظ روی دیوار امنیتی همچون حفاظ شاخ گوزنی را دارا باشد. این نوع نرده حفاظ ساختمان برای استفاده بر روی انواع دیوار های ساختمانی از نوع آجر ، سفال ، یا سازه های فلزی به کار می رود و امنیت بسیار بالایی را به محیط مورد نظر شما می دهد.

حفاظ شاخ گوزنی بر اساس نیاز خریدار و بر حسب ارتفاع دیوار و ساختمان  طراحی و ساخته می شود. این نوع از حفاظ ساختمان ،  با حجم  و تراکم متفاوتی در بازار موجود است . که بر اساس نیاز می توانید از مدلی که متناسب با دیوار و ساختمان شما باشد استفاده کنید. حجم و تراکم استفاده شده در بیشتر شاخه ها، ارتفاع بالا ، عرض بیشتر از دیوار از جمله مواردی هستند که می توانند امنیت خاطر شما را حفظ  کنند.

نرده حفاظ شاخ گوزنی به شما این اطمینان را می دهد که اگر در محل زندگی و یا کار خود نباشید، امکان سرقت به حداقل خود خواهد رسید. این حفاظ ها مورد تایید نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران بوده که تایید بر امنیت بالای محصول است.امروزه در سر در و روی دیوار های بسیاری از ساختمان های نظامی و امنیتی از این گونه حفاظ ها استفاده میشود.

نرده شاخ گوزنی با جوش CO2 جوشکاری می شود. این موضوع استحکام بسیار بالایی به این حفاظ روی دیوار می دهد. همچنین شما قادر خواهید بود با توجه  به نمای ساختمان، آنرا در رنگ دلخواه خود تهیه کنید. نوک این حفاظ ها معمولا بسیار تیز بوده تا سارقان نتوانند از روی آن عبور کنند. معمولا این حفاظ آهنی نیازمند نگهداری ویژه ای نبوده و می توانید سالها با اطمینان از آنها استفاده بفرمایید.

اندازه های قابل ساخت در تولید حفاظ شاخه گوزنی :

هر چند که اندازه استاندارد برای حفاظ واژه مناسبی نیست ولی به لحاظ امنیت و قیمت شاخ گوزنی . بهترین اندازه برای ساخت حفاظ  سایز های ۹۰ سانتیمتر – ۱۰۰ سانتیمتر و ۱۱۰ سانتیمتر میباشد.  برشکاری و رنگ امیزی است حفاظ شاخ گوزنی معمولا در ابعاد 2 متری تولید میشود ، این اندازه  فقط به دلیل سهولت در جا به جایی و نصب حفاظ شاخ گوزنی است

البته در مواردی هم با توجه به نوع دیوار و سازه به درخواست خریدار این سایز قابل تغییر است . شما فرض کنید که دیوار شما 11متر است که  در این صورت یک قطعه 1 متری تولید میشود .در مناطقی مانند جاجرود ، بومهن ، کلاردشت ، برخی از مناطق دماوند و مناطقی مانند ازگل ، لواسان ،قیطریه ،شهرک غرب و اکثرا مناطق کوهستانی که دیوار محوطه  ساختمان ها در شیب قرار دارند سایز قطعات برای  دیوار ساختمان شما ساخته میشود ،این امر افزایش ایمنی ساختمان را به همراه دارد.

نصب حفاظ شاخ گوزنی

نصب حفاظ شاخ گوزنی باید حتما زیر نظر نصاب حفاظ روی دیوار انجام شود. نصب درست حفاظ آهنی روی دیوار باعث می شود تا شما بتوانید حداکثر بهره برداری را از این حفاظ روی دیوار برای خود به وجود بیاورید.

مشاوران و کارشناسان آموزش دیده با تجربه و دانش خود می توانند ، بهترین شیوه نصب را به شما پیشنهاد دهند. در اکثر موارد بهتر است از حفاظ هایی استفاده کنید که عرض آنها از عرض دیوار شما بیشتر است این بیشتر بودن به این دلیل است که امروزه پوشش سطح روی دیوار ضریب ایمنی حفاظ روی دوار را افزایش میدهد . اما این موضوع کافی نیست. دانش و تجربه نصاب بسیار بیش از این می تواند موارد امنیتی را برای شما به دست آورد.

چرا باید از حفاظ شاخ گوزنی استفاده کرد ؟

گروه ثابت فرفورژه با استفاده از کادر مجرب در و نرده حفاظ روی دیوار و باتجربه پرسنل خود و تجهیز دستگاه هاو استفاده از تکنولوژی روز و استفاده از رنگ های پودری(الکترو استاتیک)  از روش رنگ شاخ گوزنی با پخت داخل کوره استفاده میکند. این روش رنگ آمیزی شاخ گوزنی و نرده حفاظ ساختمان  ‘ قطعا بهترین کیفیت و دوام ممکن را به خریدار شاخ گوزنی ارائه میکند.

نرده حفاظ شاخ گوزنی با توجه به ارتفاع و عرض مناسب در تمام سایز ها ، داری یک هارمونی مناسب بوده که عبور از آن به نصبت سایر نرده حفاظ های روی دیوار کاری بسیار سخت و خطرناک است . درحفاظ های کلاسیک که از میله های ساده با یک یا دو خم ساخته شده اند ، اگر فرض کنیم سارقی بخواهد از روی این نوع نرده محافظ ساده عبور کند در صورت اشتباه یا خطا نهایتا یا از روی نرده به زمین سقوط کرده یا این که نمیتواند عبور کند و از این کار منصرف میشود .

در نرده حفاظ شاخ گوزنی این طور نیست با توجه به عرض زیاد این نوع از نرده حفاظ ساختمان  و استفاده از میله های تیز با تراکم بالا در مرحله اول عبور از این نوع نرده حفاظ ها بسیار دشوار بوده و در صورتی که شخصی قصد عبور داشته باشد در مواجه با این میله های تیز اگر لغزشی داشته باشد کمترین خطر پارگی شدید و عمیق و در صورت سقوط خطر مرگ را به همراه دارد .

نکته بسیار مهمی که سبب شده این نوع از نرده حفاظ ساختمان محبوبیت فوق العاده ای پیدا کند این است که در صورت نصب صحیح حفاظ شاخ گوزنی بعید میدانم که یک سارق دو بار شانس خود را برای عبور از این حفاظ امتحان کند.

دلایل استفاده از حفاظ شاخ گوزنی

همانطور که تا به اینجا متوجه شده اید، از جهت کیفیت این محصول یکی از برترین ها در بازار است. به صورت خلاصه می توان مزایای حفاظ شاخ گوزنی را به صورت زیر بیان کرد:

  1. ارتفاع مناسب حفاظ شاخ گوزنی برای دیوار های با ارتفاع کوتاه و بلند بنا به سلیقه شما خریداران گرامی
  2. عرض زیاد حفاظ شاخ گوزنی متناسب با دیوار
  3. ظاهر زیبا و چشم نوازشاخ گوزنی
  4. دوام و کیفیت بالای شاخ گوزنی
  5. امنیت بسیار بالا
  6. قیمت به صرفه
  7. کاهش امکان سرقت به حداقل

برای تیم ثابت فرفورژه ؛ تایید مقاوم بودن حفاظ شاخ گوزنی و رضایت مشتری در پایان کار و هنگام تحویل مهمترین مرحله کار است .

قیمت حفاظ شاخ گوزنی

قیمت حفاظ شاخ گوزنی به عوامل مختلفی بستگی دارد. ارتفاع دیوار، تراکم حفاظ روی دیوار، رنگ مورد استفاده، پهنا (عرض) حفاظ، محل نصب و نوع جوش به کار رفته بخشی از عواملی هستند که در تعیین قیمت تاثیر گذار هستند. جهت مشاهده قیمت حفاظ شاخ گوزنی می توانید با ما در تماس باشید و یا از محصولات ارائه شده در بخش فروشگاه استفاده فرمایید.

می توانید با استفاده از اطلاعاتی که ما به شما می دهیم، بهترین محصول مورد نیاز خود را تهیه و نصب کنید.قیمت حفاظ شاخ گوزنی(نرده حفاظ ساختمان ) در کرج وشهر های اطراف آن مانند فردیس ،کمال شهر ،نظرآباد ،محمد شهر ، ماهدشت ،مشکین دشت ،هشتگرد ،جهار باغ ،شهر جدید هشتگرد ،اشتهارد، گرمدره ،گلسار،کوهسار ، تنکمان ،طالقان ، آسارا که مجموعه استانان البرز هستند با توجه به نزدیکی به مرکز مناسب و شاید 10 %بیشتر از تهران باشد .

قیمت حفاظ شاخ گوزنی در مشهد با قیمت حفاظ شاخ گوزنی در شیراز متفاوت است . دلیل این تفاوت قیمت نرده حفاظ ساختمان سلیقه متفاوتی است که در این شهر ها وجود دارد.

حفاظ شاخ گوزنی و مراحل ساخت آن

به طور خلاصه مراحل ساخت حفاظ شاخ گوزنی(حفاظ ساختمان)به ترتیب مقابل می باشد: در ابتدا میلگرد های مورد نیاز که قطری بین 8 تا 10 میلی متر دارند خریداری می شوند و سپس در زوایای گوناگون به صورت نوک تیز برش داده می شوند.

(برای این کار از گیوتین مخصوص استفاده می شود تا میله ها کاملا نوک تیز برش بخورند.) سپس میله ها به وسیله ی دستگاه پرس زاویه دار و خمیده می شوند.

سپس میله های فرم گرفته تحویل جوشکار داده می شوند تا متناسب با سفارش مشتری (میزان تراکم و ارتفاع حفاظ ها) میله ها به هم جوش داده شوند. پس از مرحله ی جوش کاری نوبت به مرحله رنگ آمیزی می رسد.

در این مرحله رنگ پودری مورد نظر روی میله ها پاشیده می شود و سپس حفاظ ها داخل کوره می روند و پخته می شوند. البته یک روش دیگر وجود دارد که در آن میله ها به وسیله ی رنگ مایع رنگ می شوند و دیگر به پخت در کوره نیازی نیست. (در ادامه این دو روش را مقایسه خواهیم کرد.) در این جا مراحل تولید به اتمام می رسد و حفاظ ها داخل انبار قرار می گیرند تا بعدا به محل نصب منتقل شوند.

حفاظ شاخ گوزنی و ابعاد آن

حفاظ های شاخ گوزنی اغلب با ارتفاع هفتاد سانتی متر تا یک متر ساخته می شوند؛ البته هیچ محدودیتی برای ارتفاع این نوع حفاظ وجود ندارد و در هر ارتفاعی که مشتری مایل باشد، ساخته می شوند. این نوع حفاظ ها در شاخه های دو متری تولید می شود و عرضی به درازای پنجاه تا هفتاد سانتی متر دارند. تراکم این نوع حفاظ هم بسته به تقاضای مشتری می تواند متفاوت باشد. تراکم به معنای تعداد شاخه های اصلی در طول دو متر است.

هر چه تراکم بالا تر باشد، کارایی حفاظ بیشتر خواهد بود و امکان عبور از آن به حداقل می رسد. به طور معمول هفت تا سیزده شاخه ی اصلی در هر دو متر وجود دارد. این نکته نیز قابل ذکر است که شاخه های اصلی از شاخه های فرعی بلند تر هستند و در ردیف وسط شاخه های فرعی قرار می گیرند.

شاخه های اصلی مستقیما به شاسی جوش می خورند در حالی که شاخه های کوتاه تر فرعی به شاخه های اصلی وصل می شوند. حداکثر تراکم موجود برای حفاظ شاخ گوزنی پانزده شاخه ی اصلی در هر دو متر است. در تبلیغات ممکن است با اعدادی همچون تراکم 100 مواجه شوید. جالب است بدانید که برخی فروشندگان برای تبلیغات و جذب مشتری تعداد شاخه های فرعی را هم حساب می کنند که حرکتی کاملا غیر حرفه ایست.

حفاظ های شاخ گوزنی و فاکتور های انتخاب آن ها

میل گرد 8 میلیمتری یا 10 میلی متری؟ میل گرد حفاظ های شاخ گوزنی در دو ضخامت 8 و 10 میلیمتری موجود هستند. میل گرد های 10 میلیمتری نسبت به 8 میلیمتری برتری هایی دارند. برای مثال میله های نازک تر باعث خلوت دیده شدن حفاظ و زیبایی کم تر می شود. به علاوه ضخامت کم تر موجب می شود که سطح مقطع بین اتصالات کم تر باشد و اتصالات ضعیف و شکننده شوند. بنابراین میلگرد 8 میلی متری به خاطر نازکی از استحکام پایین تری برخوردار است.

جوش کاری یک طرفه یا دو طرفه؟ از آن جا که حفاظ شاخ گوزنی نقاط جوش خوردگی زیادی دارد، قوی بودن نوع جوش خوردگی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و تاثیر مستقیم در استحکام نرده خواهد گذاشت. در این میان جوش دو طرفه بسیار قوی تر از جوش یک طرفه است.

جوش کاری به روش الکترود یا CO2؟ در روش جوشکاری معمولی با الکترود، پس از اتمام جوش کاری باید حتما گل جوش ها تمیز شوند. اما از آن جا که حفاظ شاخ گوزنی دارای شاخه های متعدد و نقاط جوش بسیار زیاد است، تمیز کردن گل جوش ها کاری بسیار دشوار و عملا غیر ممکن است. بنابراین روش جوشکاری تحت گاز CO2 به شدت توصیه می شود. در روش CO2 به جای استفاده از الکترود روکشدار، از سیم جوش استفاده می شود. در این روش خبری از گل جوش نیست و سطح جوشکاری کاملا یکنواخت و عاری از هر گونه آلودگی است.

رنگ کردن حفاظ با روش الکترواستاتیک کوره ای یا با روش معمولی رنگ مایع؟ در روش معمولی نرده ها در سه مرحله پرداخت می شوند: مرحله ی ضد زنگ، مرحله ی رنگ آستر و مرحله ی رنگ آمیزی اصلی. پس از هر مرحله حفاظ ها باید خشک شوند و سپس مرحله ی بعدی انجام می شود. یکی از مشکلات این روش این است که در فصل زمستان زمان خشک شدن بسیار طولانی تر از انتظار می شود.

گاها دیده شده که برای کاهش قیمت حفاظ ها، مرحله ی ضد زنگ و آستر حذف می شود و تنها یک لایه رنگ روی نرده ها قرار می گیرد. این نوع نرده ها مقاومت بسیار پایینی در برابر آب و هوا های مرطوب و یا خیلی آفتابی دارند و به سرعت می پوسند. اما در روش کوره ای، رنگ به صورت پودر روی نرده ها پاشیده می شود و پس از آن حفاظ در کوره می پزد. این نوع رنگ مقاومت بسیار بالاتری در مقابل آب و هوای شدید دارد.

سفارش حفاظ شاخ گوزنی

برای سفارش محصول و اطلاع یافتن از نحوه ی خرید و حتی دریافت مشاوره می توانید به دو صورت حضوری و تلفنی با ما ارتباط برقرار کنید. ما در ثابت فرفورژه، بهترین محصولات را در اختیار مشتریانمان قرار می دهیم.با توجه به افزایش فروش اینترنتی و سهولت در امر خرید ،مشکلاتی نیز ایجاد گردیده است که گروه تولیدی ثابت فرفورژه برای رفع هر گونه نگرانی از بابت کیفیت نحوه پرداخت امکان خرید به صورت حضوری را در محل کارگاه فراهم کرده است و خریداران میتوانند به درب محل کارخانه رفته و خرید خود را حضوری انجام دهند .

جمع بندی مطالب درمورد حفاظ شاخ گوزنی :

ثابت فرفورژه در راستای رسالت خود سعی دارد تمام داشته های خود در زمینه تولید حفاظ شاخ گوزنی ‘ حفاظ  بوته ای ‘ حفاظ کلاسیک نیزار ‘ حفاظ کلاسیک پروانه ای ‘ حفاظ مدرن لیلیوم ‘ را در معرض قیاس با سایر رقبا قرار داده و آماده رسیدگی به پیشنهادات وانتقادات خریداران است. هدف ما جلب رضایت شما است .

پیشنهادات :

حتما از مشاوره رایگان در محل استفاده کنیدچرا که مشاوران ما سالهاست که این نوع نصب را انجام میدهند و میتوانند شما را در انتخاب نوع حفاظ و رنگ آن با توجه به نمای ساختمان کمک کنند. مشاوران گروه تولیدی ثابت فرفورژه با توجه به سابقه طولانی در ساخت حفاظ شاخ گوزنی و آموزش های متوالی و دوره ای در مورد امنیت داخلی وخارجی ساختمان در سطح بالا و قابل قبولی هستند و مشاورات آنها میتواند برای یک مدیر ساختمان یا یک خریدار به اندازه مطالعه چندین مقاله در این مورد کار گشا باشد .

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان 09125284337